FS

Hayat hepimizin önüne çeşitli yollar sunuyor  ve zamanı gelince o yolları başka başka yollara bağlıyor. Yolculuğa çıkmanın keyfini yaşarken bir de sizin için yola çıkmış yol arkadaşını buldunuz mu ömür güzel bir seyahate dönüşüyor.  İçinden anları kaydederek geçtiğimiz hikayeler, kendi başlangıçlarını ışıldayan gözlerle anlatan nice güzel insan, her geçen gün bunu bize biraz daha kanıtlıyor. Tıpkı İremle Anıl’ın hikayesinde olduğu gibi, zamanı geldiğinde bir şarkı, bir dans, bir büyü gibi süzülüyor ruhlardan içeri, yollar bağlıyor bizleri.

İrem’le Anıl Dokuz Eylül Üniversiteli, tango tutkunu, güldüler mi gözleriyle de bu harikulade eyleme eşlik eden, sıcacık, çok sevilesi bir çift. İrem İngilizce İşletme’den, Anıl ise Çevre Mühendisliği’nden mezun. Tınaztepe Kampüsü’nün kuş uçmaz kervan geçmez zamanlarında yolları belki kesişmiştir, orasını bilemiyoruz elbette ama tanışmaları tango sayesinde olmuş.

İrem tangoya başka bir kursta başlıyor, Anıl ise şu an hala eğitmenlik yaptıkları İzmir Dance’n Sport’ta. İkisi de üniversiteyle beraber tangoya da başlamışlar. İrem devam ettiği kursu değiştirip İzmir Dance’n Sport’a geçince Anıl’la olan yol arkadaşlığı da başlıyor. İlk önceleri aynı tango kursunun dansçıları, farklı partnerlerle dans eden, yol durumundan aynı otobüsle eve dönen iki arkadaş. Yolculukları sırasında tangodan bahsedip birbirlerine şarkı tavsiyelerinde bulunurlarmış. Yani ortada mide etrafında uçuşan kelebekler, kalbin atış hızını körükleyen ateş, yüzdeki o şapşal gülümsemeler yok henüz.  Merhabalar, hoşçakallar, nasılsınlardan ibaret konuşmaların arasına, gün geçtikçe uzun cümleler eşlik etmeye başlamış. Yollarda gide gele onların o güzel gülümsemesi konmuş kelimelerin ucuna. Bir gün bir kelebek gelmiş Anıl’ın içine, başlamış ikamete, sonra bir benzeri gitmiş İrem’i bulmuş. Her ikisi de içindeki o minik kelebekleri umursamadan ‘yok canım!’lı cümlelerin ardında durmuşlar önce, ama kelebek bu, o geldi mi bir kere bahar gelir, şakası yok.

Günlerden bir gün İzmir Dance’n Sport tayfası toplanmış Alsancak çimlerde. Güzel bir günün ardından gelen güzel bir akşam. O gece Milonga gecesiymiş ve gecenin DJ’liğini de Anıl yapacakmış. Tayfa önce toplanmış stüdyoya gitmiş. Dans etmeye başlayacakken nasıl olduysa İremle Anıl çift olmuşlar, başlamışlar tangoya. Derken Portishead’den ‘Roads/Yollar’ çalmaya başlamış. ‘Roads’ tango için biraz sıra dışı bir şarkıymış, dans edenler Anıl’ın bu güzel sürprizinde kendilerini müziğe kaptırırken İremle Anıl’ın yolları meğerse bu ‘Yollar’dan geçiyormuş. Onlar dans ederken içlerindeki birer kelebek çoğaldıkça çoğalmış. Artık hüküm yollarınmış, bilmeden gittikleri yol onları birbirlerine çıkarmış, ani bir bahar gelmiş ki akıllarını baştan almış.

Hikayelerini anlatırken bu şarkının, bu dansın onları inanılmaz etkilediğini bize bile hissettirmişlerdi. Velhasıl şarkı bitip dansın sonunda birbirlerinden ayrıldıklarında kendilerine gelememişler. Oysa gece daha yeni başlıyormuş. Milonga gecesi başka başka danslara, farklı partnerlere yelken açsa da her ikisinin de üzerlerindeki o büyü devam ediyormuş. Gecenin sonunda DJ’imiz Anıl patlatmış yine bombasını ve çalmış Roads’u. Anıl İrem’e, İrem de Anıl’a doğru giderken bir arkadaşı İrem’i kolundan tutarak sürüklemiş dans pistine. Küçücük bir kaza başka yollara sürüklemiş İrem’i. Anıl biraz küskün kalmış yolunda. Gece bitmiş yollar ayrılmış ama o masalsı tat gitmemiş her ikisinin de ruhundan.

Tam 10 gün sonra yollar bir daha çıkmış birbirine. Sözsüz anlaşmalar gibi, başlamışlar aynı yoldan yürümeye. Daha her şey taptazeyken bu sefer başka yollar görünmüş İrem’e. İstanbul çağırmış, o da gitmiş. Anıl’ın şansına da Kıbrıs yolları düşmüş, mecburi istikamet. Biri iş güç derdinde, diğeri kışlada vatani görevde. Zaman akıp giderken dönüş yoluna giren Anıl’ın yalnız yürümesine gönlü razı gelmeyen İzmir, halihazırda çok özlediği İrem’ine dön demiş. Biraz tango, biraz aşkla 3 yıl geçmiş aradan. Bu sefer yollarının rotasını Belgrad’a çevirmişler İrem’le Anıl, kısa bir tatil için. Tesadüf bu ya  🙂  bir anda Roads çalmaya başlamış, tabi ki onlarda tangoya. Şarkı bitmiş, Anıl’ın cebinden yüzük çıkmış, yeni bir yol hikayesi için o güzel soru sorulmuş. Onlar ererken muratlarına biz de sizler için bu güzel masalı an an kaydetmiştik. Neler mi oldu diye soruyorsanız o zaman o harika günün detaylarına geçebiliriz.

Tatlı bir sonbahar gününde sabahtan başlamıştı hazırlıklar. İrem’i sabah saatlerinde Key Kuaför’e sevgili damadımız Anıl bırakmıştı. Karşılama komitesi olarak yerimizi almış yeni düğün hikayemiz için onları beklemeye koyulmuştuk. Kıpır kıpır enerjileriyle ortalığı şenlendirerek girmişlerdi içeri. Anıl ve arkadaşları kendi hazırlıkları için yanımızdan ayrılırken ailenin tatlı kadınlarıyla baş başa kalmıştık. İrem’in makyajı Hazan’ın, saçlarıysa Cem Bey’in yetenekli ellerine teslim olmuştu. Nude tonlarda göz makyajıyla gözleri vurgulanırken, saçları için tercih doğal topuzdan yana kullanılmıştı. İrem’in yarım balık modelli, güpür gelinliği White Art Bridal’da kendisi için özel tasarlanmıştı. Güzel sırt dekoltesi, incecik taşlı kemeri, kısa duvağı ve kemerle uyumlu şekilde tasarlanan şık saç aksesuarıyla İrem zarafetiyle göz kamaştırıyordu. Biz damadımızı beklerken İrem’in babası gelmiş ve baba-kız birbirlerini görünce oldukça duygusal anlar yaşanmıştı. Tüm hazırlıklarımız bittikten sonra Espacio’nun özel tasarımlı lacivert ve siyah renk kombinasyonlu damatlığıyla Anıl büyük bir heyecanla gelmişti.

Gece için hazır olan çiftimizle beraber Biyer Event & Performance Hall’a doğru yola çıkmıştık. Biz oraya vardığımızda Mon Jardin imzasıyla organizasyon tamamlanmak üzereydi. Her yer günebakanlarla donatılmış, sıcacık bir atmosfer yaratılmıştı. Akşamüstü saatlerinde, güzel bir kokteyl eşliğinde anneannelerinin şahitliğinde yol arkadaşlıklarının sözünü birbirlerine vermişlerdi. Anıl, İzmir Havai Fişek firmasının sahibi olunca oldukça ışıl ışıl bir girişleri olmuştu konukların arasına. Bir yandan havai fişek piroteknik gösteriler, diğer yandan volkanlar, şelaler arasında ilk danslarını yapmışlardı. Dansçı bir arkadaş grubunun da varlığıyla gece son derece eğlenceli ve kıpır kıpır geçmişti. After party girişinde mini gelinliğini giyen İrem ve daha rahat bir takıma geçen Anıl’dan beklenen tango dansı gelmişti.

Her şeyiyle mükemmel bir düğünün ardından, çiftimiz de balayına gidip döndükten sonra sıra, beraber gezip gelin & damat portrelerini  çekeceğimiz güne gelmişti. Urla’yı baştan keşfetmeye karar vermiştik. Gerçekten de aynen öyle olmuştu, gözümüze güzel görünen yerlerde durarak son derece eğlenceli bir dış çekim gerçekleştirmiştik. Son durakta şansımıza bulunduğumuz yerde anız yakılınca, üstüne çiftimiz bir de tango yapınca o herkesin dilindeki güzel ve doğal fotoğraflar ortaya çıkmıştı.

Onların hikayesi kısa yollarla başlamış, sonra bir şarkıyla aynı yolda bulmuşlar birbirlerini ve verdikleri sözle şimdi aynı yolda yürüyorlar. Yürüdükleri yol hep keyifle olsun, hikayelerinde mutluluklar, sevinçler olsun, yürekleri ferah, neşeleri daim olsun ve onları birbirine çıkaran tango hep hayatlarında olsun.

Fotoğraf Sandığı ekibi olarak bu güzel düğün hikayesine şahitlik etmiş olmaktan dolayı oldukça gururluyuz. Canımız İrem’imiz ve Anıl’ımız ömrünüz gülen gözlerinizin saçtığı sevgiyle geçsin. Sizleri çok seviyoruz.

Dipnot: Bize tango öğretmeye devam edin olur mu?

İrem & Anıl Düğün Hikayesi, İzmir Düğün Fotoğrafçısı, Dış Çekim Fotoğrafları

Dış Mekan Çekimi, Portre Fotoğraf Çekimi, Düğün Fotoğrafçıları, Gelin & Damat Çekimi, Belgesel Düğün Fotoğrafları, Belgesel Düğün Hikayesi, documentary wedding photographer.

Gelin damat fotoğrafları, gelin damat portreleri, dış mekan portre fotoğrafları, engagement session, hikaye düğün fotoğrafçısı.

Hikaye düğün çekimleri, istanbul düğün fotoğrafçısı, İstanbul düğün hikayesi, izmir düğün hikayesi, Portfolyo, Düğün, Doğum, Bebek, Çocuk, Aile, Portre, Tanıtım, Fotoğrafları, İzmir

İzmir Düğün Fotoğrafçısı, Düğün Filmi, Düğün Hikayesi, Dış Çekim, Dış Mekan Çekimi, Portre Fotoğraf Çekimi, Düğün Fotoğrafçıları.

Gelin&Damat Çekimi. Düğün Hikayesi, Belgesel Düğün Fotoğrafları, Belgesel Düğün Hikayesi. Documentary wedding photographer, gelin damat fotoğrafları, gelin damat portreleri, dış mekan portre fotoğrafları, engagement session.

Hikaye düğün fotoğrafçısı, istanbul düğün fotoğrafçısı, İstanbul düğün hikayesi, izmir düğün hikayesi, wedding story, WPJA, mywed, wedding photojournalist, bodrum düğün hikayesi, alaçatı düğün fotoğrafçısı.

Bodrum wedding, alaçatı wedding, Düğün Klibi, Düğün Videosu, Dış Çekim İzmir, Düğün Fotoğrafçısı İzmir. Düğün Klibi İzmir, İzmir Düğün Filmi, Save the Date, Trash the Dress, Düğün Fotoğrafçısı Fotoğraf Sandığı.

Dış Çekim Fotoğrafçısı, İzmir Düğün Fotoğrafçıları, Düğün Fotoğrafçısı, Dış Mekan Çekimi, İzmir Fotoğrafçılar, Düğün Fotoğrafları, Düğün Fotoğrafı,  İzmir Düğün Fotoğrafçısı Tavsiye

İrem & Anıl Düğün Hikayesi, İzmir Düğün Fotoğrafçısı, Dış Çekim Fotoğrafları

Düğün Klibi, Düğün Videosu, Dış Çekim İzmir, Düğün Fotoğrafçısı İzmir, Düğün Videosu İzmir, Düğün Klibi İzmir, İzmir Düğün Filmi, Save the Date, Trash the Dress.

Düğün Fotoğrafçısı Fotoğraf Sandığı, Dış Çekim Fotoğrafçısı, Düğün Belgeseli. Bodrum Düğün Fotoğrafçısı, İzmir Düğün Fotoğrafçıları, Düğün Fotoğrafçısı, Dış Mekan Çekimi, İzmir Fotoğrafçılar, Düğün Fotoğrafları, Düğün Fotoğrafı.

İzmir Düğün Fotoğrafçısı Tavsiye, Alaçatı Düğün Fotoğrafçısı, Drone Çekimi, Edward Whittall. Wedding story, WPJA, mywed. Wedding photojournalist, bodrum düğün hikayesi, alaçatı düğün fotoğrafçısı, bodrum wedding, alaçatı wedding