FS

Cansu & Aytuğ Düğün Hikayesi, İzmir Düğün Fotoğrafçısı, Doğal Fotoğraflar

Cansu & Aytuğ Düğün Hikayesi, İzmir Düğün Fotoğrafçısı, Doğal Fotoğraflar. Cansu ve Aytuğ dünya tatlısı, enerjik, neşeli, harika bir çift. Tanışmamız birlikte yol arkadaşlığı yapmaktan keyif aldığımız organizasyon firması So Cute Bride Team sayesinde oldu. Telefonla görüşmemizden sonra ziyaretimize gelen Cansu ve Aytuğ’la keyifli bir sohbet edip, fotoğraf ve video konusundaki beklentilerini sormuştuk. Onların istediği takibe dayalı, olabildiğince doğal çekimlerdi. Biz de fotoğrafa olan bakış açımızı anlatınca aynı noktada buluşmamız oldukça hızlı oldu. Zaten onlar daha önce bizim portfolyomuzu inceleyip geldikleri için fotoğraflarımız hakkında bir öngörüleri vardı. Bu nedenle programımızı belirledikten sonra beraber çalışma kararlarını bize bildirmekte geç kalmadılar.

18 Mayıs’ta, Nazilli’de Kuzey Tepe At Çiftliği’nde ilhamını papatyalardan alan sarı-beyaz konseptli bir nikahın heyecanını yaşadık öncelikle. Tüm gün yağmurlu olsa bile, nikah saatine geldiğimizde harika bir manzara ve tatlı bir bahar güneşi bizi bekliyordu. Kısa süreli bir portre çekimi gerçekleştirdikten sonra sıra nikaha geldi. Onlar elele hayatlarının en güzel ve heyecanlı yürüyüşünü yaparlarken, mutluklarını fotoğraflarımıza sığdırmak için hazırdık biz de. Gün batarken Cansu ve Aytuğ, sözlerindeki mühürle hayatlarını birleştirdiler. Sıra kokteyle geldiğinde ilk danslarına Coldplay-Yellow eşlik etti. Cansu, o gün Oleg Cassini’nin dantel dar kesim gelinliğiyle, mor deniz lavantalı-papatyalı tacı ve tabi ki mor converseleriyle tam bir bahar geliniydi. Aytuğ ise kokteyl için İtalyan kesim lacivert bir damatlık tercih etmişti. Üç gün sonra, Fethiye’de buluşmak üzere yanlarından ayrılırken onlar eğlencelerinin keyfini çıkarmaya devam ediyorlardı.

Cansu & Aytuğ Düğün Hikayesi, İzmir Düğün Fotoğrafçısı, Doğal Fotoğraflar

21 Mayıs sabahı erkenden yola çıktık, önümüzde uzun bir yol ve güzel bir hikaye vardı. Fethiye’ye vardığımızda Cansu’yla buluştuk. Nude tonlarda doğal bir makyajın ardından, hafif dalgalı saçlarını tek taraflı küçük bir örgüyle salık bırakan gelinimiz, bu sefer şık bir saç aksesuarı kullanmayı tercih etti. Cansu hazırlanırken arkadaşlarının da yanımıza gelmesiyle ortam daha da neşeli bir hal aldı. Sonunda biz hazırdık. Damadı beklerken ayakkabının altına isimler de yazıldı. Aytuğ bu sefer açık mavi ceketiyle daha spor bir damatlık tercihinde bulunmuştu. Tam da kumsal düğüne uygun…

Aksazlar Koyu’na doğru yola çıktığımızda akşam üstü saatleri tatlı esintisiyle bizi bekliyordu. Hava tüm gün yağsam mı yağmasam mı diye düşünürken bulut geçişlerinden nasibimizi alıyorduk. Düğünün yapılacağı yerde So Cute iş başındaydı ve harikalar yaratıyordu. Bu sefer mor ve beyazın hakim olduğu rustik bir hava, bize samimi bir ortam sunuyordu. Esin ve takımı son hazırlıklarını yaparken biz de harika bir doğanın içine kendimizi bıraktık. Ormanın içinde telaşımızdan sıyrılıp, an’da yaşamaktan keyif alarak ve bol bol gülerek portre çekimlerimize başladık. Sonra deniz kenarında bizi sisli ve bulutlu bir hava karşıladı. Sanki bir an’da bir masalın içine düşmüştük.

Cansu sahile doğru ilerlerken, topuklu ayakkabılarından kurtulup hafif nemli kumun ve Fethiye’nin eşsiz denizinin ayaklarında bıraktığı serinliğin keyfini sürdü. Güneşin bulutların ardında kalması bizi son derece soft bir ışıkla buluşturuyordu. Doğanın ritmine ayak uydurup tüm doğallıklarıyla düğün öncesi bu çekimin keyfini süren çiftimizle geceyi orada karşılayabilirdik, ama eğlenceli bir organizasyon bizi bekliyordu.

Cansu & Aytuğ Düğün Hikayesi, İzmir Düğün Fotoğrafçısı, Doğal Fotoğraflar

Onlar biraz dinlenmek için yanımızdan ayrılırken, biz de düğünleriyle ilgili hiçbir detayı unutmasınlar diye hayatın hafızasını kayda almaya başladık. Bu arada, tüm gün, kararsızlığını bir açıp bir kapayarak devam ettiren hava, ‘eh birazcık yağayım bari’ diyerek bize bir sürpriz yaptı. Tedirgin etmedi desek yalan olur herhalde. Akşam misafirler gelmiş, yerlerini almışlar ve Cansu ile Aytuğ’un çıkmasına az zaman kalmıştı.

Aytuğ ile telefonda aramızda ‘nolur hava açık de, bulutlar dağılıyor de’ şeklinde bir konuşma geçti. Pek dağılacağı olmasa da bulutların, ‘açılıyor, açılıyor hava’ diyerek hem bir temenni de bulunduk hem de o an’ı kurtarmış olduk. Geldiklerinde biraz tedirgin olsalar da gökyüzü cömertliğini gösterdi, tören başlarken tatlı bir meltemden başka bir şey yoktu havada. Sonrası mı, insan yeter ki eğlenmek istesin 🙂  Ara sıra yağan bahar yağmuru biraz ıslatsa da hepimizi, kimseyi tedirgin etmedi. Mutluluklarında tatlı bir anı olarak yerini aldı. Gece boyunca düğünlerinin keyfini çıkarıp bir an olsun dans etmekten vazgeçmediler.

Cansu ve Aytuğ gencecik iki doktor, hayatın nabzını tutarken birbirlerini bulmuşlar ve kalp atışları o gün bugündür birbirlerine karışmış. Dileriz ki o kalpler hep böyle güzel, hep böyle neşeli ve hep beraber atsın. Biz Fotoğraf Sandığı ekibi olarak, hikayelerinde bulunmaktan, onları tanımaktan son derece keyif aldık. Beraber geçireceğiniz bir ömre, mutlulukla…

Tadına doyamadık, bir de düğün filmlerini izleyelim diyenler;
http://www.fotografsandigi.com/dugun-klipleri/